Amandel hazelnootcake met honingvijgen
Vandaag had ik zo’n zin iets lekkers. Iets herfstigs.
Er zijn nu volop verse vijgen te krijgen en die zijn er maar even.
Je kunt de taart ook prima zonder maken,
maar het oogt natuurlijk veel mooier met vijgen er op.
Ingrediënten
100 g hazelnootmeel (kant en klaar natuurvoedingswinkel of zelfgemalen)
80 g amandelmeel (kant en klaar natuurvoedingswinkel of zelfgemalen)
80 g boekweitmeel
¾ tl wijnsteenbakpoeder (of gewoon bakpoeder)
3 eieren, gesplitst
50 g kokosbloesemsuiker, oerzoet of rietsuiker
1 biologische citroen, schil geraspt en uitgeperst
120 ml honing
6 verse vijgen in kwarten of schijfjes
Springvorm van 20 cm Ø, ingevet en bekleed met bakpapier
Verwarm de oven voor op 170ºC.
Doe het hazelnootmeel, amandelmeel, boekweitmeel en bakpoeder in een kom en meng door elkaar.
Bereiding
Meng de eierdooiers, kokosbloesemsuiker, citroenschil, citroensap en 70 ml van de honing in een andere kom en mix het mengsel schuimig.
Voeg daarna de inhoud van de andere kom toe en meng goed.
Klop de eiwitten stijf in een vetvrije kom en spatel het in twee keer voorzichtig door het beslag totdat het net gemengd is.
Schep het beslag in de vorm en strijk de bovenkant glad.
Bak de taart ongeveer 30 tot 35 min. of tot een erin gestoken prikker er droog uit komt.
Laat de taart 10 minuten afkoelen.
Verhit ondertussen de overgebleven honing een klein beetje (niet hoger dan 40ºC) en leg de vijgen in de honing en verwarm ze zachtjes.
Haal na ongeveer 5 minuten de vijgen uit de honing en hou ze even apart.
Prik veel kleine gaatjes in de taart en giet voorzichtig de honing over de taart zodat de taart de honing absorbeert.
Leg de vijgen op de taart en serveer als de taart afgekoeld is.
Eventueel met een dot turkse roomyoghurt en een beetje extra honing.
Ik kan me voorstellen dat deze taart ook heel lekker smaakt met stoofpeertjes.
Voor blog & recepten